Kriminalisztikai megközelítésben József Attila halála – Garamvölgyi László előadása a Rendőrmúzeumban
A Magyar Hadtudományi Társaság Hírszerzéstörténeti Szakosztálya különleges előadásra várja az érdeklődőket: Dr. Garamvölgyi László kriminalisztikai megközelítésben mutatja be József Attila halálának körülményeit. A Rendőrmúzeumban megrendezett program új fényt vet a balatonszárszói tragédiára, és betekintést nyújt abba, miként értelmezhetők történeti események modern bűnügyi-technikai módszerekkel. Az OKDE ezt az izgalmas és gondolatébresztő eseményt ajánlja olvasóinak és szimpatizánsainak.

Az alábbiakban változtatás nélkül közöljük a Magyar Hadtudományi Társaság Hírszerzéstörténeti Szakosztályának hivatalos meghívóját:
MEGHÍVÓ
A Múzeumi Műhelynek, a Rendőrmúzeumban
(Budapest VIII., Mosonyi utca 7.)
2026. április 8-án 17, azaz délután 5 órakor tartandó megbeszélésére,
Garamvölgyi László
József Attila halála
Balatonszárszón, 1937. december 3-án
című előadására.
Budapesten, 2026. március 25.
Csóka Ferenc, elnök Zsigovits László, titkár
Az előadás olyan témát érint, amely egyszerre fontos a kriminalisztikai gondolkodás, a történeti tényfeltárás és a magyar kultúrtörténet szempontjából. Dr. Garamvölgyi László munkája új megvilágításba helyezi József Attila halálának körülményeit, és izgalmas példát kínál arra, miként alkalmazhatók modern vizsgálati módszerek egy több mint nyolcvan éve történt tragédia értelmezésében. Az OKDE – bár nem szervezője a rendezvénynek – szakmai közössége és olvasói figyelmébe ajánlja ezt a gondolatébresztő programot, bízva abban, hogy sokak számára jelent majd értékes és inspiráló élményt.
